Promar łączy siły z firmą Qumak, liderem rynku automatyki budynkowej i informatyki

26 Styczeń 2017

Qumak to polska spółka technologiczno-informatyczna, która rozpoczęła z nami współpracę inżynierską. Podmioty będą wspólnie realizowały projekty z obszaru efektywności energetycznej.

 

Zgodnie z przyjętymi ustaleniami firmy zobowiązały się m.in. do wytworzenia platformy zdalnego zarządzania zużyciem mediów energetycznych i użytkowych w oparciu o istniejące rozwiązanie firmy Promar, lidera w zakresie zdalnego zarządzania zużyciem energii. Narzędzie to będzie rozwijane na potrzeby projektów realizowanych przez Qumak z obszaru szeroko rozumianego Smart City i IoT.

Qumak, jako podmiot posiadający doświadczenie w realizacji projektów teleinformatycznych, odpowiedzialny będzie za hosting infrastruktury sprzętowej, budowę nowej platformy oraz świadczenie usług back office i wsparcia użytkowników (call center). Promar natomiast zajmie się produkcją, rozwojem i dostawą urządzeń komunikacyjnych dla rozwiązania oraz eksploatacją systemów energetycznych.

Bartosz Marciniak, w-ce prezes Promar Sp. z o.o. widzi w podjętej współpracy realne korzyści:

Jako specjaliści z zakresu instalacji HVAC i kontrolowania zużycia mediów energetycznych zawsze chcemy oferować naszym klientom produkty i usługi  najwyższej jakości. Dostrzegamy również konieczność integrowania różnych usług wraz z rozwojem rynku IoT dla miast w ramach koncepcji Smart City. Dlatego też od 2 lat poszukiwaliśmy pewnego i wiarygodnego partnera, który wesprze nas w rozwoju naszej technologii oraz zapewni możliwość realizacji kompleksowych projektów dla miast. Jednocześnie bardzo cieszy nas  fakt, że udało nam się nawiązać współpracę z liderem rynku integracji automatyki budynkowej.