Architektura

PROM@R MONITORING SYSTEM to wydajne i elastyczne rozwiązanie łączące w sobie serwery bazodanowe, serwer WWW, technologię GSM oraz, współpracujące z nimi, samodzielne jednostki telemetryczne PMC II, zainstalowane w monitorowanych obiektach.

Rozwiązanie wykorzystuje sieć Internet, jako główny kanał komunikacji. W zależności od zapotrzebowania, urządzenia komunikacyjne wykorzystują do połączenia z siecią usługę GPRS dowolnego operatora GSM lub bezpośrednie połączenie w technologii Ethernet. Obsługa stanów alarmowych oraz awaryjnych jest wspomagana usługą SMS.

Dla zapewnienia większego bezpieczeństwa danych oraz spełnienia specyficznych wymagań klienta, system może wykorzystywać do połączeń prywatne sieci APN, oferowane przez operatorów telefonii GSM.

Największą zaletą architektury systemu PMS jest zdalny dostęp użytkowników do swoich zasobów. Cała funkcjonalność systemu jest dostarczana poprzez stronę WWW. Każde urządzenie posiadające przeglądarkę stron oraz połączone z Internetem umożliwia pełne wykorzystanie funkcji systemu z dowolnego miejsca na świecie. Do zapewnienia sprawnej komunikacji z użytkownikiem, PROM@R MONITORING SYSTEM, wykorzystuje pocztę elektroniczną oraz wiadomości SMS.

Ciągły rozwój technologii internetowych oraz urządzeń sieciowych przyczynia się do zwiększenia niezawodności i uniwersalności systemu. Nowe, bezprzewodowe technologie dostępu do Internetu pozwalają na szybkie i wygodne użytkowanie systemu z dogodnego dla klienta miejsca.